Tosla Nedir, Tosla Kart Nereden Alınır, Nasıl Kullanılır?

0

Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız Tosla Kart, bankacılık işlemlerine yeni bir bakış açısı getirmesi ile birlikte birçok insanın dikkatini çeker bir hale geldi. Tosla, Akbank tarafından geliştirilmiş olan ve Aköde sistemi aracılığı ile piyasaya sürülmüş olan ön ödemeli bir karttır. Tosla Kart mobil uygulaması aracılığı ile günün her saatinde para transferi yapılabilmesi, kartın popüler olmasını sağlayan en önemli özellikler arasında yer almaktadır.

Tosla Kart Nasıl Alınır?

Tosla kart almak için öncelikle Tosla mobil uygulamasını akıllı cep telefonlarınıza kurmanız gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra gerekli bilgileri girerek, kayıt olunması gerekiyor. Kayıt olurken cep telefonu ve e – mail doğrulaması yapılması istenmektedir. Bu yüzden aktif olarak kullandığınız bir mail adresi girmenizde fayda var. Doğrulama işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlamanızın ardından Tosla Kart kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tosla Kart kullanabilmek için Akbank müşteri olma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Tosla kart kullanmak için yapılması gerekenler sadece yukarıda belirttiklerimizden ibarettir. Ekstra bir işlem yapma gereksinimi bulunmamaktadır.

Tosla Kart İşlemleri Ücretli mi?

Tosla kart ücretli mi ve işlemler ücretli mi gibi sorularda en sık sorulanlar arasında yer almaktadır. Tosla kart ile yapılan işlemler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu da kartın popülaritesinin en büyük nedenlerinden birisi. Tüm banka kartlarından ve Ak Bank ATM’lerinden herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan, Tosla Kart’a para yüklemeniz mümkündür.

Üstelik Akbank ATM’lerinden günün her saatinde para çekmenizde mümkündür. Para çekim işlemleri içinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Diğer yandan, Tosla Kart’ta yıllık aidat ya da aylık hesap ücreti gibi ücretlerde talep edilmemektedir. Kısacası Tosla Kart kullanmak tamamen ücretsizdir.

Akbank Tosla Özellikleri Nelerdir?

Tosla Kart özellikleri de birçok kullanıcının merak ettiği bir konudur. Özellikle de ön ödemeli kartlara ihtiyaç duyan kişiler, Tosla Kart’ın özelliklerini araştırmaktadır. Tosla Kart’ın öne çıkan özellikleri şu şekildedir;

  • Tamamen ücretsiz bir şekilde para gönderebilir ve para yatırabilirsiniz.
  • Tosla Kart ile yapılacak ödemeler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
  • Tosla Kart sayesinde oyun pinlerini çok daha ucuz bir şekilde satın alabilirsiniz.
  • Doğrulanmış Toslalı olduğunuz takdirde limitlerinizi arttırabilirsiniz.
  • Tosla Kart sayesinde bir çok kampanyadan yararlanabilirsiniz. Getir-Yemeksepeti gibi uygulamalarda geri ödeme, Trendyol vb. alışveriş sitelerinde çeşitli indirimler kazanabilirsiniz. Güncel kampanyalara https://tosla.com/kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tosla Kart Limiti Ne Kadar?

Diğer bankacılık hizmetlerinde olduğu gibi Tosla Kart’ta da bazı sınırlandırmalar mevcuttur. Tosla hesaplarında maksimum 750 TL bakiye bulundurulabilmektedir. Eğer hesap sahibi doğrulanmış Toslalı ise bu limit 19.999 TL’ye çıkmaktadır. Limitlerini arttırmak isteyen Tosla kullanıcıları, doğrulanmış Toslalı nasıl olunur sorusunu sormaktadır. Doğrulanmış Toslalı olmak aslında çok basit birkaç işlemden oluşuyor.

Kendinize ait bir banka hesabından Tosla Kartınıza para gönderme işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından otomatik bir şekilde Toslalı olacaksınız. Bunun nedeni ise kişiye ait banka hesabından yapılan transfer sayesinde kimlik doğrulamasının tam anlamı ile yapılabilmiş olmasından kaynaklanmaktadır.  

Diğer yandan günlük para çekme limiti 300 TL olarak öne çıkmaktadır. Bu limit, doğrulanmış Toslalar içinse günlük 2000 TL şeklindedir.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.