Yurtdışı İnşaat İşçi Alımı İlanları

0

Ülkemiz son yıllarda inşaat alanında büyük bir atılım gerçekleştirdi ve yurtdışı inşaat işçi alımı için de büyük bir iş gücü pazarı haline geldi. İşte bu yüzden, inşaat ustaları veya çalışanları, yurtdışında çalışabilecekleri iş ortamlarını ve bu ortamların koşullarını araştırmaya başladı. Başvuru şartlarından tutun da maaşına kadar birçok ayrıntıyı biz de bu yazımızda ilgilenenler için paylaşmak istedik. Aynı zamanda başvuruyu nereye yapacağınızdan ve gerekli evraklardan da bahsedeceğiz. İşte tüm ayrıntıları ile yurtdışı inşaat işçi alımı ilanları

Yurtdışı İnşaat İşçi Alımı Başvuru Şartları

T.C vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmak, yurtdışındaki inşaat ihalelerinde çalıştırılmak üzere gereken ön şartlardandır. Eğer siz de 18 yaşını geçmiş bir T.C vatandaşı iseniz; yurtdışındaki inşaat işleri için ihale alan yerleşik bir firmaya işçi alım başvurusunu yapabilirsiniz.

Eğer, bu ihaleyi devlet kurumları almış ise ya da başvuru yaptığınız firma yetkilendirmiş ise; bu durumda İş-Kur üzerinden de başvuru şartlarını yerine getirerek başvuru yapabilirsiniz.

Nereye Başvurabilirim?

Eğer bu işleri sürekli takip ediyor ve firmaların ihale süreçleri ile ilgileniyorsanız; firmanın resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bununla birlikte, firmalar bazı durumlarda İş-Kur’a eleman başvuru alım taahhüdünde bulunabilir. Bu durumda İş-Kur resmi web site portalinden başvuru yapabilir ve başvurunuzun takibini yapabilirsiniz.

Maaşı Ne Düzeydedir?

Aslında birçok firma farklı fiyat tariflerini benimser. Bu miktar, firmanın kendi inisiyatifinde olabileceği gibi, iş yapılan ülkenin çalışma prensiplerine göre de değişkenlik gösterebilir. Farklı iş kollarında farklı maaş tarifleri olsa da, boya ustası ve normal inşaat ustası, 1.200 ila 2.500 dolar arasında bir maaş alabilir. Elbette, bu durum kalifiye durumuna göre değişebilir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Başvuru için gerekli ön şartlar arasında genellikle, ön başvuru, kimlik bilgilerinin teslimi ve mülakat gibi işlemler bulunmaktadır. Eğer, yurtdışı inşaat işçi alımı başvurunuz onaylanmış ise; bu durumda, pasaport ve vize işlemleri ile birlikte çalışma izin belgenizle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bunları işlem esnasında teslim etmeniz de beklenebilir veya işin herhangi bir aşamasında da istenebilir. Bu durumu detaylı bir şekilde taşeron firmanız ile görüşmeniz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.